facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 Beta’nın indirilmeye sunulmasından sonra yüklemeyi düşünüyorsanız ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimlerini açıklıyoruz. Vista ile kıyaslandığında çok daha düşük sisteme ihtiyacı var. Windows 7 ile daha fazla performans alabileceğimizi düşünürsek ilk fırsatta bir yükseltme iyi olabilir.

» İşlemci: 32 ya da 64 bit, 1 GHz
» RAM: 1 GB
» Sabit Disk: 16 GB boş alan
» Aero arayüz için: DirectX9 destekli 128 MB grafik kartı
» Optik: DVD-R/WBuradaki sistem gereksinimlerine baktığımızda büyük bir çoğunluk rahatlıkla Windows 7 kullanabilir gibi duruyor.

5 yorum :

 1. merhabalar ben size şunu sormak istiyorum acaba bir pentium 4 2.40 işlemci, 1256 mb ram, 128 mb ekran kartına sahip (nvidia) bir bilgisayarda da çalışır mı windows 7? Aslında çalışacağına emin oldum.. ama nasıl bir hızda nasıl bir kararlılıkta. Mesela bir utlimate kurulu olan benimkine benzer bir sistemi deneme şansınız oldu mu? Bana bu konu hakkında fikirlerinizi sunabilir misiniz? Gerçekten merak ediyorum, indirdim win-7' yi ama denemeden önce bilmek istiyorum. Eziyet çekeceksem hiç kurmam.. ama makul bir performansa deneyebilirim. Ben genellikle sistemimi şöyle tartıyorum.. açıyorum google earthu, firefoxu, operayı, limewireyi, msni, mediaplayeri ve bir kaç explorer penceresini.. ona göre karar veriyorum :) Eğer bir cevap yazarsanız ve beni yönlendirirseniz çok sevinirim gerçekten.

  YanıtlaSil
 2. edy size makinalarımdan birini örnek göstererek cevap verim.İşlemci Celeron 2.4, 768 mb sd ram, 128 mb ati radeon 9600 ekran kartına sahip olan makina da Windows 7 ultimate'i performans için herhangi bir ayar yapmadan, rahat bir şekilde kullanabiliyorum.Yalnız şunu da belirtmeden geçemiyecem.Photoshop, solidworks, autocad gibi programlarda kasma oluyor.Kİ benim sistemim sizinkinden çok daha düşük.

  Windows 7'de ekran kartınızın pek bir önemi yok.(onboard olmaması dışında)

  Windows 7'nin stabil çalışması için en az 1 gb ram şart ama 512 ram ilede kullanılabiliyor.

  Sistemde neden 3 tane tarayıcı kullandığınızı pek anlayamdım doğrusu.Sanırım web tasarım ile uğraşıyorsunuz.Yinede sisteminizi bu şekilde kullansanız bile, performans konusunda bir sıkıntınız olmayacaktır.

  YanıtlaSil
 3. Yorumlarınız için teşekkür ederim gerçekten bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Bakalım kuracağım inşallah hayırlısı :) emeğinize sağlık bu kadar şeyi bu blogda paylaştığınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Rica ederim.Ben söylediğim sistemde Windows 7 kullanabiliyorsam, düşünün artık gerisini.Yalnız windows 7'de sorun yaşamamanız için söylemeden edemicem.

  Eğer lisansı illegal olarak yapacaksanız, kurulumdan hemen sonra güncellemeleri manuel'e almalısınız.Ve hangi programla lisans yaparsanız yapın, gelen güncellemeleri manuel kurmanız, KB971033 numaralı güncelleme paketi kesinlikle yüklememeniz gerekiyor.

  YanıtlaSil
 5. Evet sağolun tavsiyeniz için. Blogunuzu geziyorum dünden beri kurarken ve kurulumdan sonra bir sorunla karşılaşmamak için. Bir çok kek baktım netten ama ya auro özelliğini kullanılmaz hale getiriyormuş ya da bir daha hiç güncelleme alamıyormuşsunuz. Sizin yazınızı ve yazıya verilen yorumları okudum. Sizin tavseyinizi dinleyip yolunuzdan gideceğim. Umarım bir aksilikle karşılaşmam ve başa çıkabilirim.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...