facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 – Küçük Resimler (Thumbnail) Ön Belleği Nasıl Temizlenir?

Windows 7′de Araç Çubuğu üzerinde bulunan öğelerin üstüne geldiğimizde pencerelerin küçük boyutlarda ön izlemesi görüntülenir. Bu sistem, pencerelerin küçük resimler haline dönüştürülmesi ile çalışır.

Eğer bu ön izleme penceresi içerisinde resimleriniz düzgün görüntülenmiyor ise Thumbnail (Küçük Resimler) ön belleğinin, yani bu resimlerin depolandığı klasörün temizlenmesi gerekebilir.

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

1. İlk olarak Disk Temizleme (Disk Cleanup) aracını çalıştırmak için aşağıdaki adımları izliyoruz.

Başlat Menüsü (Start Menu) -> Tüm Programlar (All Programs) -> Donatılar (Accessories) -> Sistem Araçları (System Tools) -> Disk Temizleme (Disk Cleanup)

2. Açılan pencere üzerinden C:\ diskimizi seçiyoruz.3. Bu işlemden sonra disk üzerinde bir tarama işlemi gerçekleşecektir. Tarama sonunda karşımıza çıkan seçenekler arasından Thumbnail seçeneğini işaretliyoruz ve Tamam (Ok) butonuna basıyoruz.4. Yapmış olduğumuz bu işlemden sonra karşımıza bir onay penceresi çıkıyor ve Dosyaları Sil (Delete Files) seçeneğine tıklayarak temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...