facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Için Temkinli Yaklaşanlar

Beta'sını deneyenlerin tuttuğu, netbook sahiplerinin XP yerine kullanmak için beklediği Windows 7 işletim sistemine şirketlerin bakışı biraz daha farklı. Şirketlerin IT departmanlarında çalışanlar Windows 7'yi iyice öğrenmedenkurulum yapmak istemiyor. 15.000 bilgisayara yeni işletim sistemini kuracak büyük bir şirkette oluşabilecek sorunlar düşünülürse, özellikle dev şirketler için hemen geçmemek çok mantıklı bir davranış.

Ancak şu da bir gerçek ki XP artık iyice eskidi. Şirketlerin Windows 7'ye geçişi eninde sonunda gerçekleşecek. Ancak yapılan araştırma Windows 7'ye geçişin şirketler için ev kullanıcılarından daha uzun zaman alacağını öngörüyor.

Vista'nın aksine tepkilerin olumlu olduğu Windows 7'ye geçiş için yapılan araştırmaya binlerce şirket katıldı. Şirketler istikrarsız buldukları Vista'ya geçmek istemiyor. Microsoft'un uzun zamandır pek çok alanda ortağı olan Intel bile XP'de kaldıysa durumu siz düşünün.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...