facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 de UAC kapalı iken sidebar ve gadget çalıştırın


Windows 7 de eğer kullanıcı, kullanıcı hesap denetimini (UAC) etkisiz hale getirirse Windows 7 kenar çubuğu (Windows 7 sidebar) ve küçük teknolojik aletler (gadgets) doğru çalışmıyor. Bununla birlikte sistem dosyalarını (Bu yol bazı forumlarda teklif edilmektedir.) değiştirmeden küçük teknolojik aletleri ve kenar çubuğunu tekrar çalıştırmanın kolay bir yolu var.

Kenar çubuğu (Sidebar) ve teknolojik küçük aletlerini (Gadget) kullanıcı hesap denetimi (UAC) kapalı iken çalışır yapmak için windows 7 registry parametresinde bir değeri değiştirmeye gerek var.
[Windows + R] tuşuna basarak Windows 7 registry i açın. [regedit] yazın ve [enter] a basın. şimdi Registry ağacında HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionSidebarSetting anahtarını bulun. Sağdaki panele sağ tıklayın ve New > DWORD (32-bit) değerini seçin. Adını AllowElevatedProcess yapın ve değerini 1 olarak ayarlayın. Yapmaya çalıştığımız ayarların çalışıp çalışmadığını görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın veya oturumunuzu kapatıp tekrar açın. Ayarlar etkin hale geldiğinde Kenar çubuğu (sidebar) ve teknolojik küçük aletler (gadgets) doğru bir şekilde çalışacaktır.

1 yorum :

  1. Hüseyin19:56

    Gadgetlardan sıkıldıysanız ekstra masaüstü düzenleme programlarıyla masaüstünüzü çok daha kullanılır hale getirebilirsiniz. Ancak gadgetlar kadar stabil çalışmayabiliyorlar. Şunu da belirteyim UAC sıkıntıları yok özel programların.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...