facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Bilinmeyen Yönleri

Windows 7 işletim sistemi sonunda çıktı. ( Henüz RC sürümü piyasada olmasına rağmen, RC sürümü kararlı sürüm olarak görülüyor. ) Kullanma açısından pek zor bir işletim sistemi değil. Türkçe dil desteğide neredeyse tam diyebiliriz. Fakat windows 7 nin bilinmeyen bir çok yanı var. Bunlardan biride laptop ve dokunmatik ekran kullanıcıları için düşünülen sağ tıklama özelliği.

Sağ tıklama özelliği dedik fakat özellik sağ tıklatmamaya yönelik. Yani windows 7 de işlemlerinizi sağ tıklamadan sol tıklayarak yapabiliyorsunuz. En basitinden bir örnek vermek gerekirse görev yöneticisindeki simgelere sağ tıkladığınızda programların özellikleri çıkar. Bu işlemi sağ tıklamadan da yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey mouse ‘nin sol tuşuyla simgeyi tutun ve yukarı doğru kaldırın.

Windows xp ve vistada bunu yaptığınızda simgeyi masaüstüne atardı. Windows 7 de yaptığınızda özellikler penceresinin açılması gerçekten şaşırtabiliyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

1 yorum :

  1. Hüseyin19:42

    Hocam ben yapamadım bu sürükleyerek özellikleri gösterme olayını, hangi sürümlerde çalışıyor acaba?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...