facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Beta için önemli güncelleme

Çok da şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Windows 7 Beta'nın kendisi çıkmadan önce güncellemeleri çıkmaya başladı. Microsoft, Windows 7 Beta için şimdiden bir güncelleme yayınlamış durumda. Güncelleme önemli, çünkü Windows 7 Beta'daki bir sorunun diskinizdeki MP3 dosyalarını bozma olasılığı var. Bu sorun MP3 dosyalarının içindeki şarkı ismi, albüm ismi vs. gibi değerler değiştirildiğinde ortaya çıkıyor ve müziğin ilk bir kaç saniyesini siliyor. Sorun önemli, çünkü siz bu değerleri elle değiştirmeseniz de, Windows Media Player'in arşiv oluşturmak için diskinizdeki MP3 dosyalarını otomatik olarak tarama olasılığı var.

Microsoft, sorunu düzeltmek için KB961367 numaralı bir güncelleme yayınlamış. Kullandığınız Windows 7 Beta sürümüne göre, 32-bit güncellemeyi buradan, 64 bit güncellemeyi ise buradan çekebiliyorsunuz.

Önerimiz, Windows 7 Beta'yı sürekli kulladığınız sisteme, asıl işletim sisteminizin üzerine kurmamanızdır. Unutmayın ki bu sadece bir geliştirme ve test sürümü. Bu bahsettiğimiz ve şimdilik bilinmeyen daha nice sorunlar söz konusu olabilir. Eğer mümkünse Windows 7'yi ayrı bir sisteme, ya da en azından sisteminizdeki ayrı bir disk ya da disk bölümüne kurun.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...