facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Korsan Windows 7'lerde virüs


Microsoft'un geçtiğimiz günlerde RC sürümünü duyurduğu yeni nesil işletim sistemi Windows 7'nin internete dolaşan korsan versiyonlarında botnet bulunduğu tespit edildi. Damballa isimli güvenlik firmasından yapılan açıklamaya göre yasadışı kopyalarda bulunan botnet farklı yazılımları download edecek şekilde tasarlanmış. Kendi kopyalayarak çoğaltabilen botnetin bulunduğu sistemlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Damballa tkarafından yapılan açıklamaya botnet yüklü bilgisayar sayının günde günde 1600'e kadar ulaştığı belirtildi.

Botnet'lerin en çok kullanıldığı alan ise spam göndermek. Kullanıcı kendi bilgisayarında botnet olduğun farketmeden çalışmaya devam etmekte ama işletim sistemi içinde çalışan botnetler kullanıcıdan habersiz birçok işlem yapmaktadır.

Öte yandan güvenlik firması Trend Micro tarafından açıklanan bilgiye göre Windows 7'nin yasal olmayan kopyalarında bulunan trojanın TROJ_DROPPER.SPX olduğu belirtildi.

Halen Microsoft tarafından ücretsiz olarak dağıtılan Windows 7 RC'yi elde etmek için http://www.microsoft.com/downloads adresini ziyaret edebilirsiniz.

4 yorum :

 1. virüs programları bu virüsü görüyordur umarım ....!!

  YanıtlaSil
 2. Her yerden Windows 7 indirmemek gerekiyor.Özellikle katılımlı, kendinden crackli olanlara hiç bulaşmamak lazım.

  YanıtlaSil
 3. Adsız13:26

  Ben format cd m de aynı TROJ_DROPPER.SPX i gördüm hemen sildim geri dönüşüm den de CD den de iyi yapmışım "TROJ"la başlayanlar virüs (Trojan)dır.

  YanıtlaSil
 4. aklı olana bişey olmaz. MD5 - SHA1 gibi hashler boşuna msdn de yok!

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...