facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Google Chromo Windows 7 ile çalışmıyorsa?

En dişli rakibinin bile büyük beğenisini toplayan beta işletim sisteminiz Google Chrome ile çalışmadıysa hemen üzülmeye gerek yok. Çözüm burda!


Bir çoğumuz çok umutlu değildik Windows 7 'yi indirirken. Fakat açılış süresi, işlem hızı, program uyumluluğu derken bilgisayarımızdan kaldırmaya elimiz titrer oldu. Bazı programlarımızı açamadığı vakit bile yeni işletim sistemimizi terkedebilecek kadar cesur değildik. Neyse ki, önceki işletim sistemlerinin aksine geriye dönük uygulamaları daha stabil çalıştıran bir "Compatibility" ( Uyumluluk ) seçeneğimiz vardı. Fakat o da ne? Google Chromo hala çalışmıyor!


Eğer sizde yeni gözbebeğiniz Windows 7'ye yine başka bir gözbebeğiniz olan Google Chrome'u yüklediyseniz, programın açılmasına rağmen hiçbir sayfaya girmediğine şahit olmuşsunuzdur. Korkmaya gerek yok. Göstereceğimiz basit bir kaç adım ile Google Chrome emrinize amade.1. Adım : Masaüstüne kısayolunu bırakmış olan Google Chrome'e sağ tıklayıp "Properties"'e tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede "Shortcut" sekmesine tıklayarak "Target" yazan yerde belirtilmiş olan kısayolun ardına "--in-process-plugins" değerini girin. Bu değeri girdikten sonra "Target" yazılı bölge aşağıdakine benzeyecektir.

"C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --in-process-plugins"

( Elbette Kullanıcı Adı yazan bölgede sizin kullanıcı adınız yazılı olacaktır )Pencereye "OK" diyerek çıkın ve Google Chrome'u çalıştırın. Göreceğiniz gibi artık Google Chrome çalışıyor. Güle güle kullanın!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...