facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Avrupalı Windows 7 kullanıcılarına Internet Explorer yok!

Senelerdir Microsoft'un, Windows ile birlikte Internet Explorer'ı getirmesi tepki çekiyordu. Ancak bugüne kadar bu tepkiler hep sözde kalıyordu.

AB, Microsoft'un Windows ile birlikte Internet Explorer'ı getirmesinin haksız rekabete yol açtığını düşündüğünden olsa gerek, Microsoft'tan Internet Explorer'ı Windows 7'den ayırmasını istedi. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Microsoft, Avrupa için farklı bir Windows 7 versiyonu çıkartacağını açıkladı.

Internet Explorer hala dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı olabilir ancak Firefox'un giderek artan popülaritesi ve Google'un Chrome adlı tarayıcısını çıkartması, Internet Explorer'ın sektördeki büyük payının bir nebze de olsa azalmasına yol açtığı aşikar.

Windows 7'nin Avrupa için çıkış tarihinde bir değişiklik söz konusu değil. Tıpkı tüm dünya da olduğu gibi 22 Ekim de ürünün piyasada olması bekleniyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...